zenklas.jpg

 
LT
TERMINŲ PAAIŠKINIMAI
 
Akupunktūra – tai senas ir labai efektyvus, atsiradęs Kinijoje gydymo būdas, kai į specifinius akupunktūrinius taškus yra įvedamos plonos adatos.

Biopunktūra –
žr. homeosiniatrija.

Elektropunktūra –
tai labai mažo intensyvumo elektros impulsų panaudojimas gydymui akupunktūrinių taškų projekcijoje be adatų.

Homeosiniatrija (biopunktūra) –
homeopatinių preparatų injekcijos į akupunktūros taškus. Homeosiniatrijos įtaką organizmui nulemia tiek poveikis į akupunktūrinį tašką, tiek ir vietinis homeopatinis vaisto veikimas. Šie veiksniai vienas kitą papildo, todėl gaunamas didesnis ir greitesnis gydomasis efektas.

Lazerinė terapija –
tai gydymas terapiniu lazeriu. Jo poveikis organizmui pasireiškia vietiniu priešuždegiminiu, nuskausminančiu, regeneraciniu, regioninę kraujotaką ir mikrocirkuliaciją gerinančiu efektu. Terapiniai lazeriai, ypač naudojami akupunktūrinių taškų zonose, teigiamai veikia ir į visą organizmą: sustiprina atsparumą patogeniniams faktoriams, normalizuoja vegetacines ir hormonines funkcijas, stimuliuoja simpatinę nervų sistemą, padidina organizmo adaptacines galimybes.

Prolonguota mikroakupunktūra (prolonguota mikrosistemų akupunktūra) –
tai ilgo poveikio akupunktūra, kuriai naudojamos specialios, labai mažos akupunktūros adatėlės, kurios dažniausiai paliekamos iki kelių parų ausies kaušelio taškuose.

Raumenų stimuliacija –
tekant impulsinės elektros srovei audiniais, jie aktyvėja, raumenys susitraukia. Naudinga, gydant sunkiai gyjančias žaizdas, rankų, kojų skausmus bei nutirpimą diabeto atveju. Taip pat taikoma tarpvietės raumenų stiprinimui, poodinio riebalinio sluoksnio mažinimui, vaikams – šoninių stuburo iškrypimų korekcijai, griaučių raumenų stiprinimui.

Stuburo kaklinės dalies tempimas –
tai gydymas prietaisu „Cervico 2000“, kuris tiesiogiai perduoda tempimo jėgą stuburo kaklinei daliai. Naudojama kaklo skausmams dėl tarpslankstelinių diskų patologijos bei su darbu susijusiems skausmams gydyti ir profilaktiškai.

SU-DŽOK akupunktūra –
tai delnų ir padų akupunktūra, kuriai naudojamos ne tik adatos, bet ir kitos priemonės ilgalaikiam gydomajam poveikiui gauti.

Taškinis masažas
– akupunktūrinių taškų zonų masažas, dažniausiai atliekamas kartu su akupunktūros procedūra.

Transkutaninė elektroneurostimuliacija –
ūminiam bei lėtiniam skausmui sumažinti skirtas gydymas impulsine elektros srove, perduodamas ant odos tvirtinamais elektrodais.